Automatizovaná řešení

V automatizovaných skladech je veškerý tok materiálu řízen počítači a prováděn speciálními stroji, jako například jeřábovými zakladači. Pro nakládání a vykládání zboží nejsou zapotřebí žádní zaměstnanci. Regálové systémy pro automatizované sklady musejí být nakonfigurovány pro různé úlohy toku materiálu a zboží určené k uskladnění. Téměř veškeré konzolové regálové systémy lze rozšířit nebo proměnit na automatizovaný regálový systém s použitím softwaru a příslušných strojů pro nakládání a vykládání zboží.
Základem jsou robustní konzolové regály. Právě na tomto místě je uskladňováno zboží, které se má evidovat a přesouvat pod kontrolou počítače. Vhodný skladový software řídí všechny skladové procesy, jako například nakládání a vykládání, výdej objednávek a inventarizaci.
Třetím spojovacím článkem v automatizovaných regálových systémech je optimální přepravní technologie. Výběr správného nakládacího a vykládacího zařízení je jedním z rozhodujících faktorů pro plynulý automatizovaný proces. Všechny tři součásti – konzolové regály, jeřábový zakladač a skladový software – jsou navzájem koordinovány.
Automatizované skladové systémy nacházejí neustále častější uplatnění v prodejnách s dlouhými dřevěnými a kovovými produkty.

Vlastnosti automatizovaných skladových systémů:

  •     Rychlost při výdeji objednávek
  •     Úspora energie a nákladů ve skladu
  •     Možnost nepřetržitého provozu
  •     Nižší náklady na personál obsluhy

Kontakt